Materiał: METAL

Od pewnego czasu metal stał się jest jednym z najmodniejszych materiałów we wnętrzach.
Znacznie częściej sięgają po niego architekci i dekoratorzy. Dlaczego? Ten materiał ma wiele zalet, a ilość dostępnych na rynku przedmiotów wykonanych z metalu pozwala na swobodne kreowanie przestrzeni.
Kiedyś występował praktycznie tylko w fabrykach – uważany za surowy, masywny i niezbyt elegancki. Aktualnie posiada szerokie grono miłośników.

Zastanawiając się gdzie można go zastosować, odpowiedź jest prosta – wszędzie! Jego praktyczne cechy oraz niebywała elegancja pasują do każdego wnętrza i pomieszczenia. Metal doskonale współgra z innymi materiałami: w połączeniu ze szkłem i betonem daje nowoczesny i industrialny efekt.
Zestawiony z drewnem potrafi odmłodzić klasyczny styl.

Jest charakterystyczny i pozwala uzyskać wiele opcji. Jego barwa oraz kształty zdecydowanie przyciągają spojrzenia.
Doskonale odbija światło tworząc przyjemne, nieregularne refleksy na ścianach i podłodze. Dzięki wstawkom z tego materiału wnętrze rozjaśni się oraz optycznie powiększy.

Jego gładka powierzchnia, równe brzegi i proste linie dają niebywale nowoczesny odbiór.

Jaki metal zastosować w poszczególnych pomieszczeniach?
Pod lupę wzięłam 3 rodzaje metalu:

Blacha aluminiowa – jest miękka, łatwo się wygina i odkształca. Jest również podatna na zarysowania; ze względu na to, że nie koroduje można ją umieścić w łazience. Pamiętajmy jednak, że ten rodzaj metalu należy umieszczać w miejscach mniej uczęszczanych ( ściany, wstawki wykończeniowe itd)

Stal nierdzewna – chociaż jest odporna na wodę i wilgoć, może się na niej pojawić rudawy osad (można to oczywiście wykorzystać – taki rudy nalot nada przedmiotom charakter i nieco je postarzy)

Blachy ze stali kwasoodpornej – bardzo dobrze wyglądają (nawet po wielu latach). Są bardzo trwałe, można je zastosować np. Na schodach. Ze względu na trudniejszą obróbkę, ten rodzaj metalu wypada najdrożej.

Aby zobrazować jak metal prezentuje się we wnętrzach, oraz jakie cuda możemy znaleźć w sklepach z dodatkami do wnętrz dorzucam kilka zdjęć*

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.